• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

İSGARD Aliağa' da “İş Sağlığı ve Güvenliği Meslek Kütüphanesini” açtık. detaylar haber sayfamızda.


İzmir Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 17,3478   17,3791
EURO 18,2753   18,3083
       
Özlü Sözler
Bir insana yapılacak en büyük kötülük, ona umut verip sonra hiçbir şey olmamış gibi gitmektir. Friends
Sponsorlarımız
Türkiye' nin ilk ve tek İş Sağlığı ve Güvenliği Meslek Kütüphanemizi açtık.


İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yazılı kaynakların yer aldığı Türkiye’nin ilk kütüphanesinin dün Aliağa’da açılışını yaptık. Aliağa Gençlik Merkezi Nadir Nadi Kütüphanesi içerisine kurulan kütüphane Türkiye’de tek olmasıyla da büyük önem taşıyor.  
 
İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Araştırma Derneği (İSGARD) öncülüğünde Aliağa Belediyesi’nin destekleriyle kurulan İş Sağlığı ve Güvenliği Meslek Kütüphanesi’nde; İş güvenliği uzmanları, öğrenciler, işverenler, çalışanlar, sağlık personelleri, iş yeri hekimleri ile uzmanlık sınavına hazırlananlar için yaklaşık 800 kitap bulunuyor. İlk yardım, meslek hastalıkları, iş kazaları, iş güvenliği mevzuatı, afetler, araştırmalar, makaleler, yüksek lisans tezleri, dergi ve kitaplardan oluşan kütüphane herkese açık olacak. 
İş Sağlığı ve Güvenliği Meslek Kütüphanesi’nin açılış törenine Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, Aliağa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi Bayır, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk, Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Yiyitalp, Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Yahya Kemal Aygün, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve İSGARD yönetim kurulu ve dernek üyeleri katıldı. 
Bu vesile ile kütüphane projemize destek veren; Aliağa Belediyemiz, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ILO Uluslararası Çalışma Örgütü, Sendikalar, Meslek Odaları, Üniversiteler ve şahsen kitap desteği veren meslektaşlarımıza teşekkür ederiz. 
Sanayi şehri olan Aliağa bölgemizde iş kazalarını ve meslek hastalıklarını azaltmak için İSGARD olarak yılmadan, usanmadan gayretle çalışmaya devam edeceğiz. 

 

 

İSGARD Yönetim Kurulu Başkanı Mutlu BAYKAL


Okunma Sayısı: 1397


34.239.167.149
DİĞER HABERLER

© Copyright 2019  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi
Top