• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

İSGARD Aliağa' da “İş Sağlığı ve Güvenliği Meslek Kütüphanesini” açtık. detaylar haber sayfamızda.


İzmir Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Bir insana yapılacak en büyük kötülük, ona umut verip sonra hiçbir şey olmamış gibi gitmektir. Friends
Sponsorlarımız
DERNEĞİMİZİN TARİHÇESİ


İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Araştırma Derneğimiz; 

   İş Sağlığı ve Güvenliği alanında çalışan İş güvenliği uzmanlarının mesleki bilgi ve becerilerini artırmak, bölge genelindeki çeşitli sanayi kollarında ve farklı sektörlerde çalışan iş güvenliği uzmanlarının birbirleri ile bilgi alışverişini sağlamasına yönelik bir platform oluşturmak, toplumun, işverenlerin, kamu kurum ve kuruluşlarının, çalışanların iş güvenliği anlamında ihtiyaç duydukları konularda destek sağlamak ve rehberlik etmek,  iş güvenliği ile ilgili farkındalığı ve bilinci artırmak, iş sağlığı ve güvenliği alanının tüm taraflarına projeler üretmek, iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerini konu alan yayınlar çıkarmak, araştırma raporları hazırlamak, eğitim faaliyetleri düzenlemek, sektör ve bölge bazlı ihtiyaç duyulan sorunlu alanlara ilişkin kongre, sempozyum, panel gibi etkinlikler düzenlemek, iş güvenliğinin tarafları olan çalışanlar, toplum, işverenler, iş güvenliği uzmanları ve kamu kurumları ile iş birliği geliştirmek, işyerlerinde acil durum yönetimi ve acil durumlara hazırlık konularında ortak çalışmalar yürütmek, iş sağlığı güvenliği hizmetinin uluslararası hizmet ve kalite standartlarına uygun şekilde geliştirmesine katkı sağlamak ve 7’den 70’e herkesin bir öğesi olduğu iş güvenliği kültürünü geliştirmek amacıyla kurulmuştur.


     Bu amaçlar kapsamında derneğimiz projeler oluşturmuş ve oluşturmaya devam etmektedir. Bu projelerin hayata geçirilmesi için çalışma komiteleri oluşturarak sıra dışı projelere de imza atarak iş sağlığı ve güvenliğine faydalı bir STK olarak örnek teşkil edecek çalışmalar yapmaktadır. 

      Neden 5 kırmızı baret 5 farklı renkte insan?

     Kırmızı renk ile temsil edilen öğe  iş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimlerini, siyah renk ile temsil edilen öğe  kanun yapıcıyı/devleti, yeşil renk ile temsil edilen öğe  toplumu, mavi renk ile temsil edilen öğe  çalışanları, sarı renk ile temsil edilen öğe  işverenleri temsil etmektedir. Bu 5 öğe, iş güvenliği kültürünün taraflarını oluşturmaktadır. İş güvenliği kültürünü geliştirmek istiyorsak 5 temel mihenk taşının birlikte hareket etmesini sağlamalıyız. Bizler, bu taraflar bütün olarak ele alınmaz ise iş kazaları ve meslek hastalıklarının azalmayacağını düşünenlerdeniz. İş Sağlığı ve Güvenliği’nin tüm taraflarına iş güvenliği kültürü aşılanmaz ve gerekli çalışmalar taraflara özgü yapılmaz ise arzulanan ideal iş güvenliği hedefine ulaşılmasının mümkün olmayacağı inancındayız. 

© Copyright 2019  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi
Top